Честит Гергьовден!
Регионален исторически музей - Стара Загора се включи в празничната програма „Зелен, зелен Гергьовден“, организирана от Община Стара Загора в парк Аязмото.
На алеята с детските работилнички музейният екип представи творческото ателие „Мозайка от природни материали“, което предизвика голям интерес сред децата и техните родители.
Малките участници изработиха мотиви, вдъхновени от античните мозайки на Стара Загора, използвайки пъстри семена. С много въображение, сръчност и усмивки те създадоха свои произведения, в които изкуството, природата и историята се срещнаха по вдъхновяващ начин.
Благодарим на всички, които се включиха в заниманието!









