Честит 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!
Споделяме с вас кадри от участието на музейния колектив в празничното шествие на Стара Загора.
В деня на отворените врати малките посетители с интерес се включиха в работилничката за книгоразделители и разгледаха изложбата „Спомени от класната стая“, представяща учебни пособия от първата половина на XX век.
Пожелаваме на всички здраве, вдъхновение и любов към знанието, историята и българските традиции!










